מישורים - ביטוח, פנסיה ופיננסים - ביטוח בריאות - מסעו של חולה

ביטוח בריאות - מסעו של חולה

כשאדם נקלע למצב רפואי המצריך טיפול מורכב, עומדים בפניו חמישה שלבים :
  1. יעוץ ואבחון
  2. החלטה על דרכי טיפול
  3. תרופות
  4. ליווי אישי
  5. מימון הטיפול והוצאות בתקופת המחלה
במהלך השנים ליווינו משפחות רבות בטיפולים פשוטים מורכבים במסגרת ביטוח הבריאות שלהם, ואלו הנקודות העיקריות שחשוב שתכירו :
 
יעוץ ואבחון
השאלה הראשונה בכל תיק רפואי – מאיפה מתחילים ? עם גילוי מצב רפואי, או חשד למצב, עלינו לבחור רופא מומחה בתחום. ניתן לפגוש רופא מומחה באמצעות זימון תור בקופת החולים הרגילה, או באמצעות השב"ן של קופת החולים (כללית מושלם, מכבי זהב), או באמצעות נספח יעוץ ובדיקות בביטוח הבריאות הפרטי שלכם. כמובן שהתור המהיר ביותר, ולכל רופא מומחה שתבחרו, הוא באמצעות הביטוח הפרטי. חברות הביטוח יממנו את עלות היעוץ עד תקרת סכום ביטוח, ועם השתתפות עצמית של 20%.
לפני ומהלך פגישתנו עם הרופא – עלינו לחשוב מה חשוב לשאול אותו ? האם אנחנו יודעים לשאול את כל השאלות ? לכל רופא יש את הידע, ניסיון ודרכי טיפול מומלצות לדעתו. לדוגמא : רופא אחד יכול שימליץ על ביצוע MRI, רופא אחר ימליץ על PET CT. לכן, גם במהלך היעוץ, נוכל לקבל מהביטוח הפרטי רופא מלווה אישי שיעזור לנו ויכווין אותנו, כיצד נוכל לקבל את התמונה המלאה לקראת קבלת החלטה. חשוב לזכור, במסגרת נספח יעוץ ובדיקות, נוכל לקצר באופן משמעותי את זמני ההמתנה לבדיקות אבחנתיות.
 
דרכי טיפול
בדרך כלל קיימות מספר חלופות לטיפול, וקיימים הבדלים בין המערכת הציבורית ולמערכת הבריאות הפרטית. ההבדלים קיימים בזמינות הטכנולוגיות הרפואיות בישראל ובחו"ל, אפשרויות לטיפולים מחליפי ניתוח, אביזרים ושתלים במהלך הניתוח, וטיפולים מיוחדים נוספים.
האם חובתו המקצועית של הרופא לתת לי את כל המידע ? הדעות חלוקות, בעיקר על בסיס מקום העבודה של הרופא. האם רופא קופת חולים יכול להמליץ על כל טיפול וטכנולוגיה רפואית, גם אם אינה קיימת בסל הבריאות ? חשוב לזכור שלעיתים אנו מסתכנים בפספוס מידע חשוב שלא זמין בכל מקום. לדוגמא : האם קיים טיפול ביולוגי במחלת הסרטן, שאינו כלול בסל הבריאות, אולם הרופא ימליץ על כימותרפיה ?

תרופות
במסגרת חוק ביטוח בריאות ממלכתי של מדינת ישראל, קופת החולים תספק לנו תרופה שקיימת בסל הבריאות. מידי שנה מתכנסת ועדת הסל, ומחליטה אילו תרופות יכנסו לסל, ואילו תרופות יצאו. לכן הנקודה החשובה ביותר שעליכם לזכור, וכל מי שקיים איתי שיחה בנושא ביטוח בריאות לאחרונה יודע ומכיר – הביטוח החשוב ביותר כיום הוא ביטוח תרופות שאינו בסל הבריאות. זהו פרק מציל חיים, ועלותו זולה מאוד.
לאחרונה גודל השימוש בתרופות בהתאמה אישית, אשר נבחרות לאחר ביצוע בדיקות גנומיות לאבחון המחלה, וקבלת פרוטוקול טיפול מותאם אישי. הליך זה אינו מבוצע בקופות החולים, וממומן על ידי חברת הביטוח.

ליווי
לעיתים תקופת ההחלמה נמשכת זמן רב. בתקופה זו החולה נזקק למערך שיתמוך בו, כגון : פיזיותרפיה, שירותים סוציאליים, ליווי של אחות ועוד. חלק מטיפולים אלו ממומנים במסגרת קופת החולים או ביטוח הבריאות הפרטי.

מימון הטיפול והוצאות נלוות
לצד ההליך הבריאותי, פעמים רבות נתקלת המשפחה בהוצאות רבות שנובעות מעצם הטיפול, וגם מהפסדים כספיים שנובעים מאובדן ימי עבודה. לצד זאת החולה ומשפחתו נמצאים יותר ימים בבית, וההוצאות עולות. אז מי מממן ? בדרך כלל הביטוחים הפרטיים נותנים מענה טוב לסוגיות אלו. נבחן מספר דוגמאות מתחום הפוליסות הפרטיות :
  • אובדן כושר עבודה – קיים לרובנו במסגרת ההסדר הפנסיוני של מקום העבודה. הפיצוי בפוליסה זו הוא עד 75% מהשכר, ומגיע לאחר 3 חודשים.
  • פיצוי בגין מחלה קשה – ביטוח מחלות קשות מאפשר לכם קבלת פיצוי של עד כחצי מיליון ₪, סכום הוני חד פעמי, ומאפשר כיסוי של ההוצאות הקבועות, לצד המשתנות עקב המחלה, ולמעשה השלמה על החוסר של פוליסת אובדן כושר עבודה.
  • ביטוח לאומי – יש לבדוק הגשת תביעה למחלקת נכות של המוסד לביטוח לאומי. רצוי בליווי עורך דין המתחמה בתחום.
  • פוליסות נכות מתאונה או נכות ממחלה.
  • החזר עבור ייעוציים ובדיקות, במסגרת נספח אמבולטורי של ביטוח הבריאות.
צור איתנו קשר
bubble11, bubble, comment, chat, talk
השאר פרטים ונציג יחזור אליך בהקדם
user, user, profile, avatar, person, talk, member
mobile, mobile, phone, handheld
envelop-opened, envelop-opened, mail, email, contact, letter

עוד אין לכם ביטוח בריאות ? הגיע הזמן לדאוג לבריאות המשפחה ?

לא בטוחים מה כולל ביטוח הבריאות שלכם ? האם שידרגתם אותו לאחרונה ?

לחץ ליצירת קשר או חייג: 08-8528200
וכבר ממחר תוכלו להנות מביטוחי הבריאות המובילים בישראל, בתעריף מיוחד, ובליווי אישי.
arrow-left2, arrow-left, left, previous
arrow-left2, arrow-left, left, previous
arrow-left2, arrow-left, left, previous