מישורים - ביטוח, פנסיה ופיננסים - ביטוח חבות המוצר – הגנה ליצרנים ומשווקים

ביטוח חבות המוצר – הגנה ליצרנים ומשווקים

פוליסת ביטוח חברות המוצר נוצרה במטרה להגן יצרנים ומשווקים מפני תביעות שנובעות מנזק שנוצר ללקוח עקב שימוש במוצר. הביטוח מיועד לנזקים אלו בלבד, ואינו מכסה אחריות לטיב המוצר, איכותו או אי התאמתו לצרכי הלקוח.
למי מיועדת הפוליסה ?
ביטוח זה מיועד לכל יצרן, יבואן ומשווק. חוק האחריות למוצרים פגומים אשר נחקק בשנת 1980, מגדיר באופן מדויק מיהו יצרן, ותחת הגדרה זו נכללים מלבד יצרן המוצר בפועל, גם היבואן, מי שמציג את עצמו באמצעות שם או סימול מסחרי, וגם משווק של המוצר. כל אלו, חשופים לתביעות מצד לקוחות אשר רכשו את המוצר או השירות, וניזוקו בעת שימוש במוצר מחוץ למפעל / משרד. דוגמא פשוטה ומצויינת היא מסעדה – בעת אכילת בתוך המסעדה, הכיסוי מתבצע על ידי פוליסת צד ג' של העסק, ואילו בעת אכילת מזון מחוץ למסעדה, הכיסוי הוא באמצעות ביטוח חבות המוצר. כלומר, לאחר שהמוצר יצא מבעלות היצרן.
מהו מוגדר כנזק ?
כאמור, אי התאמת המוצר, או אכזבה משירות אינם תחת הגדרת נזק. מקרה ביטוח יוגדר כנזק לרכוש של הלקוח, או נזק פיזי (מחלה, מוות וכדומה). הפוליסה לא מכסה נזק למוצר עצמו, או נזקים שיגרמו לעובדי היצרן. לצורך כך קיימת פוליסה נפרדת של חבות מעסיקים. רוב הפוליסות בישראל מוגדרות כי הכיסוי יהיה בשטח מדינת ישראל בלבד.
מועד ההתיישנות – 10 שנים
אחד הסעיפים המעניינים בחוק הוא סעיף 6, המגדיר כי ניתן לתבוע את היצרן רק עד 10 שנים מיום רכישת המוצר (יציאתו משליטתו של היצרן). מטרת סעיף זה היא לתחום את פרק הזמן הסביר בו נזקים יכולים להיגרם עקב רשלנות או מחדל של היצרן. זו אמורה להיות תקופה מספיק ארוכה להיווצרות הנזק, ובמקרים רבים לאחר תקופה זו כבר לא ניתן לקשור בין נזק מהמוצר לרשלנות של יצרן.
לקוח אשר ניזוק, יכול לתבוע את היצרן לפי שני חוקים. הראשון הוא פקודת הנזיקין, והשני הוא האחריות למוצרים פגומים.  הפוליסה מוגדרת כפוליסה על בסיס תביעה, לכן בבואנו לרכוש ביטוח זה עלינו להגדיר תאריך רטרואקטיבי רצוי, ובמידה וישנה הפסקת פעילות, יש גם להגדיר כיסוי לתקופה עתידית (RUNOFF).
 
צור איתנו קשר
bubble11, bubble, comment, chat, talk
השאר פרטים ונציג יחזור אליך בהקדם
user, user, profile, avatar, person, talk, member
mobile, mobile, phone, handheld
envelop-opened, envelop-opened, mail, email, contact, letter

מנהלים עסק ? הגיע הזמן שגם לכם יהיו את התנאים הטובים ביותר ?

הגיע הזמן להתאים את ביטוח העסק לצרכים המשתנים שלכם ?

לחץ ליצירת קשר או חייג: 08-8528200
וכבר ממחר תוכלו להנות מביטוחי העסקים המורחבים ביותר בישראל
arrow-left2, arrow-left, left, previous
arrow-left2, arrow-left, left, previous
arrow-left2, arrow-left, left, previous