מישורים - ביטוח, פנסיה ופיננסים - ביטוח כל הסיכונים בראי המשפט

ביטוח כל הסיכונים בראי המשפטי


לאחרונה פרסם עו"ד עדי בן אברהם מאמר חדש הסוקר פסיקה של בית משפט העוסק בתביעת רכוש הכולל כיסוי לכל הסיכונים. ראשית, מהו ביטוח כל הסיכונים ? זהו ביטוח מורחב לביטוח הרכוש הבסיסי. בעוד ברובד הבסיסי הכיסוי הביטוחי הוא לפי המפורט בפוליסה, ברובד "כל הסיכונים" אפשר לומר בפשטות, הכל מכוסה, מלבד החריגים בפוליסה. נכון להאיר כי גם בביטוח כל הסיכונים, הכיסוי הוא עבור אירוע תאונתי ובלתי צפוי.

התביעה עסקה במבוטח בביטוח דירה ותכולה, אשר טען כי שעונו, בערך של 43,000 ₪, נגנב עת המבוטח נכנס למים. המבוטח הסיר את השעון לפני הכניסה למים על מנת שלא ייהרס מהמים. חברת הביטוח דחתה את תביעת המבוטח, אולם הסכימה לשלם לפנים משורת הדין 25,000 ₪.

בבית המשפט טען התובע כי כיוון שמדובר בפוליסת "כל הסיכונים" הוא מבין כי היא כוללת אובדן וגניבה, ולכן אינו התרשל, ועל חברת הביטוח לשלם את מלוא סכום הביטוח. בתשובה, טענה חברת הביטוח כי אירוע זה אינו מכוסה כיוון שבחריגי הפוליסה מופיע שהפריטים אינם מכוסים בעת שאינם מלווים על ידי המבוטח, וכך לטענת חברת הביטוח, גם היה בעת האירוע בים.

בית המשפט פסק כי כיוון שמדובר על ביטוח מסוג "כל הסיכונים", הביטוח כולל נזק הנגרם מכל סיבה, ולכן המבוטח אינו נדרש להוכיח את סיבת הנזק, האובדן הוא הדרך בו התרחש. הלכת בית המשפט העליון קובעת  כי בביטוח מסוג זה עול ההוכחה קל יותר, ודין התביעה להתקבל גם ללא הוכחת הסיבה.
 
צור איתנו קשר
bubble11, bubble, comment, chat, talk
השאר פרטים ונציג יחזור אליך בהקדם
user, user, profile, avatar, person, talk, member
mobile, mobile, phone, handheld
envelop-opened, envelop-opened, mail, email, contact, letter

עוד אין לכם ביטוח דירה ותכולה ?

הגיע הזמן לעשות סדר בתיק הביטוחי ?

לחץ ליצירת קשר או חייג: 08-8528200
וכבר ממחר תהיו בטוחים
arrow-left2, arrow-left, left, previous
arrow-left2, arrow-left, left, previous
arrow-left2, arrow-left, left, previous