מישורים - ביטוח, פנסיה ופיננסים - ביטוח משכנתא
דף הבית >> ביטוח חיים >> ביטוח משכנתא
שומרים על כל המשפחה
צור איתנו קשר
bubble11, bubble, comment, chat, talk
השאר פרטים ונציג יחזור אליך בהקדם
user, user, profile, avatar, person, talk, member
mobile, mobile, phone, handheld

ביטוח משכנתא

רכשתם דירה ? מזל טוב. במידה ורכישת הדירה כוללת קבלת משכנתא מהבנק, יבקש מיכם הבנק לעשות ביטוח משכנתא, הכולל ביטוח למקרה פטירה וביטוח למבנה הדירה. למה הבנק מעוניין שתבטחו את עצמכם ? הבנק מבין את הסיכונים שיש בחיים, וכיוון שזה עתה הלווה לכם סכום כסף גדול (בדרך כלל כמה מאות אלפי שקלים, לעיתים גם מעל מיליון ש"ח), הבנק רוצה לגדר את הסיכונים שלו. בתחילת הדרך הוא בדק את תלושי השכר שלכם, את ההון הקיים ואת מצבכם הכלכלי, אבל את העתיד הבנק לא יודע לנבא. ולכן יש ביטוח למקרה פטירה. במקרה של פטירה מוקדמת של אחד הלווים במהלך תקופת ההחזר, תשלם חברת הביטוח לבנק את כל סכום הכסף שנותר במשכנתא. במקרה כזה בן הזוג נותר עם דירה ללא משכנתא.
 
במקרה חלילה של פטירת שני בני הזוג המבוטחים במשכנתא, תשלם חברת הביטוח את יתרת סכום הביטוח למוטבים שנרשמו בטופס ההצטרפות.
 
חלקו השני של ביטוח המשכנתא הוא ביטוח המבנה. גם במקרה זה מגדר הבנק את הסיכונים לכסף שהלווה לכם, ולכן אתם מבטחים את המבנה מסכנות שיכולות להתרחש, החל מפיצוץ צנרת ועד להרס טוטאלי של המבנה עקב רעידת אדמה (אלו דוגמאות בלבד וקיימים כיסויים נוספים בביטוח המבנה). סכום הביטוח למבנה שונה מסכום הביטוח למקרה פטירה. בעוד סכום הביטוח למקרה פטירה הוא בגובה ההלוואה שנתקבלה מהבנק, סכום הביטוח למבנה הוא עלות הבניה מחדש של הבית (ללא ערך הקרקע).
 
חשוב לדעת !
הבנק יציע לכם לבצע את ביטוח המשכנתא באמצעות חברת בת של הבנק. על פי הנחית משרד האוצר, ביטוח זה לא כולל ביטוח לנזק לצד שלישי. כלומר במקרה של פציעה או נזק למשפחה או חברים המתארחים בדירתכם – אין לכם ביטוח. לכן מומלץ לרכוש את ביטוח המשכנתא באמצעות סוכן ביטוח, על מנת לקבל את הפוליסה הרחבה ביותר, במחיר האטרקטיבי ביותר מבין חברות הביטוח.

רוצים המלצה אובייקטיבית לביטוח משכנתא חדש ?
מעוניינים לבדוק האם ביטוח המשכנתא שלכם מספיק טוב ?
לחץ ליצירת קשר או חייג: 08-8528200
arrow-left2, arrow-left, left, previous
arrow-left2, arrow-left, left, previous
arrow-left2, arrow-left, left, previous