מישורים - ביטוח, פנסיה ופיננסים - השמים נפתחו - שאלות ותשובות

השמים נפתחו - שאלות ותשובות

מה השינוי שקרה לאחרונה ?
בתאריך 20/3/2021, בהוראת בג"צ, הסתיימו הגבלות על פעילות נתב"ג. המגבלה אשר אושרה לפני מספר שבועות על ידי ממשלת ישראל, קבעה כי רק 3,000 איש יכולים להכנס מידי יום לישראל. כמו כן, ועדת החריגים בוטלה.

מי יכול לצאת מישראל ?
כולם יכולים לצאת מהארץ, וללא צורך באישור מיוחד. אם יש לכם דרכון ירוק – פטורים מבדיקת קורונה לפני הגעה לשדה התעופה. רוב היעדים שמקבלים ישראלים דורשים בדיקות קורונה שליליות בתוקף של 72 שעות, גם למחוסנים ולמחלימים, וגם למי שלא חוסן.

מי יכול להכנס לישראל ?
עם ביטול ועדת החריגים, כל ישראלי יכול לחזור, ללא צורך באישורים. החזרה תתאפשר רק עם אישור מחלים / מחוסן / בדיקה שלילית בתוקף של 72 שעות אחרונות. לא ניתן להגיע לנתב"ג ולקבל את פני הנוחתים, ולא ניתן ללוות את הקרובים היוצאים מישראל.

מי מחויב להיכנס לבידוד עם חזרתו לישראל ?
כל מי שלא חוסן או החלים, מחוייב בבדיקה לפני החזרה לישראל, ובדיקה אחת נוספת עם הנחיתה. לאחר מכן עליו להכנס לבידוד למשך 10 ימים לפחות. למחוסנים ולמחלימים קיים פטור מבידוד, אולם גם עליהם לקיים בדיקת קורונה 72 שעות לפני החזרה לישראל, ועוד אחת בכניסה לישראל. נתב"ג נערך לביצוע בדיקות אלו, והוקמו עשרות עמדות בדיקת קורונה.

לאן אפשר לטוס ?
לפני שנציג חלק מהמדינות המאפשרות כניסת ישראלים, חשוב לזכור – במקומות רבים בעולם מדיניות התעופה משתנה לעיתים תקופות. הקורונה עוד כאן, ומדינות רבות מכריזות על סגרים אשר משפיעים על הטיסות שלנו. קחו את זה בחשבון כשאתם מזמינים כרטיסים. כל הנתונים במאמר זה, נכונים ליום פרסום המאמר. נכון להיום מדינות רבות מאפשרות כניסת ישראלים : איחוד האמירויות, גיאורגיה, ארה"ב, בולגריה, טורקיה, מקסיקו, המלדיביים ועוד. בקרוב מאוד, גם יוון וקפריסין אמורות להצטרף לרשימה המשמחת.

מה קורה עם ילדים עד גיל 16 ?
כיוון שרוב הילדים אינם מחוסנים או מחלימים, עליהם להכנס לבידוד עם החזרה לישראל.

כמה עולה ביטוח נסיעות בעידן הקורונה ?
חברות הביטוח שדרגו את ביטוחי הנסיעות לחו"ל, וכיום ניתן לרכוש גם כיסוי לאירועים ביטוחיים שיכולים להגרם מקורונה – בידוד, ביטול טיסה, הארכת שהות ועוד. הנושא הרפואי, מאז ומתמיד, היה מכוסה בביטוח. גם בעבר לא היה חריג מגיפה, כך שכל אדם שנזקק לטיפול בחו"ל, קיבל את הטיפול. חשוב לזכור כי בדיקת הקורונה אותה אנו נדרשים לקיים עד 72 שעות לפני החזרה לישראל, אינה מכוסה בביטוח, אלא רק במקרה ומתעורר צורך רפואי שנקבע על ידי רופא.
התעריפים עודכנו היכן שגדל סיכון חברות הביטוח בעקבות המחלה. תעריפי הבסיס הכוללים גם פרקים רפואיים, עלו מעט, וסביבם גם הרחבות נוספות כמו הריון. בכיסוים שונים כמו סקי או ספורט אתגרי, לא חל שינוי, כיוון שהמגיפה אינה משפיעה על הסיכון. כמו כן, תעריפי הנסיעה ליבשת אמריקה התייקרו מעט יותר משאר היבשות, גם בגלל שיעור התחלואה במדינות רבות, וגם בגלל עלות האשפוז הגבוהה, במיוחד בארה"ב.
ממריאים בקרוב או מתכננים טיסה ? זה המקום להזכיר לכם שסוכנות הביטוח מישורים מתמחה בתחום ביטוחי הנסיעות, ואנו עומדים לשירותכם עם מגוון רחב של מוצרים, בתעריפים הטובים בישראל ועם הנחות מצוינות ! השאירו פרטים לקבלת מידע נוסף והצטרפות לביטוח הנסיעות.
 
צור איתנו קשר
bubble11, bubble, comment, chat, talk
השאר פרטים ונציג יחזור אליך בהקדם
user, user, profile, avatar, person, talk, member
mobile, mobile, phone, handheld
envelop-opened, envelop-opened, mail, email, contact, letter