מישורים - ביטוח, פנסיה ופיננסים - חיסכון פיננסי – לשמחה או ליום סגריר

חיסכון פיננסי – לשמחה או ליום סגריר

מהן האפשרויות העומדות בפניי ?
נחלק את התשובה לשני חלקים. החלק הראשון – חסכון בבנק. כל אופציות חסכון בבנק תהיה עבורכם הפתרון הפחות מוצלח. פק"ם בבנק נותן כיום ריבית אפסית, מה שגורם לשחיקה של הכסף. אם נתייחס לאינפלציה, אשר בעשרים שנים האחרונות עומדת על כ- 2% בשנה, אנחנו למעשה שוחקים את כח הקניה של הכסף שלנו, אם אנחנו לא מקבלים ריבית / תשואה של 2% לפחות בשנה. לצד פק"ם, מציע הבנק גם תיק השקעות, אשר כולל בתוכו בדרך כלל קרנות נאמנות בדמי ניהול מאוד יקרים, לצד דמי משמרת, שריד היסטורי של הכספות בבנקים, וכיום רק עוד עלות שמייקרת את החסכון שלכם. לכן יהיה נכון להניח כי חסכון בבנק אינו הפתרון החכם עבורכם.
לעומת זאת, קיימים כיום שני פתרונות מצוינים לחסכון כספי, הן חודשי והן חד פעמי. כלומר, תוכלו להפקיד כסף בהוראת קבע מידי חודש, או להפקיד סכום כסף גדול חד פעמי. כמובן, ניתן לפדות את הכספים בכל עת. הכספים אותם תשקיעו ינוהלו על ידי בית השקעות, וללא עלויות גבוהות כמו בבנק. רק דמי ניהול אחת לשנה, והם יחסית מאוד אטרקטיביים, ובהתאם לגובה החסכון שלכם.
הפתרון הראשון הוא קופת גמל להשקעה. מוצר חיסכון יחסית חדש שנכנס לחיינו בשנת 2017, ומאפשר לכם לחסוך עד כ- 70,000 ₪ בשנה. היתרונות של מוצר זה רבים : הטבות מס לגיל פרישה, נזילות ברמה היומית, אפשרות לשנות מסלול השקעות מידי יום ללא אירוע מס, פיזור החסכון על פני מכשירי חסכון רבים (מניות, אגרות חוב, נדל"ן ועוד). ניתן לחסוך כ- 70,000 ₪ לכל תעודת זהות של בני המשפחה.
הפתרון המוצלח השני, והוותיק יותר, היא פוליסות החסכון. במידה ונרצה לחסוך מעל 70,000 ₪ בשנה, זהו פתרון מצוין, אשר ייתן לכם כמעט את כל היתרונות של קופת הגמל להשקעה, מלבד הטבות המס בגיל פרישה.
כמה כסף יהיה לי ?
בואו ונניח כי אנחנו חוסכים לילד שלנו 300 ₪ בחודש. לאחר 20 שנה, יעמדו לזכות הילד שלנו מעל 100,000 ₪ (!) בהנחת תשואה של 4% שנתי. התשואה שנקבל תהיה בהתאם לרמת הסיכון שנבחר במועד ההצטרפות, והיא נתונה לשינוי בכל רגע. ההמלצה באופן כללי, היא ככל שטווח החסכון גדול יותר, כדאי לחסוך בתוכנית מנייתית יותר. לכן לילדים שלנו כדאי לחסוך במסלולי מניות לטווחים ארוכים. אם נגדיל את החסכון ל-1,000 ₪ בחודש, נזכה לקבל לאחר 20 שנה מעל 340,000 ₪. בהחלט סכום מכובד.
גם לטווחים קצרים, נוכל להנות מסכומי כסף יפים. חסכון של 300 ₪ בחודש ייתן לנו לאחר 5 שנים כ- 20,000 ₪. חסכון של 1,000 ₪ לחודש, יזכה אותנו ב- 65,000 ₪.
מתי מתחילים לחסוך ?
הזמן הטוב ביותר להתחיל לחסוך היה אתמול. הזמן השני הטוב ביותר הוא היום. אני מזמין אותך ליצור קשר עוד היום על מנת שנפתח קופת גמל להשקעה או פוליסת חיסכון, וממחר כבר תוכלו ליהנות מחסכון פיננסי מתקדם, מותאם אישית.
 

רוצים גם אתם לנהל חכם את החסכונות שלכם ? 

עדיין חוסכים בבנק ומעוניינים לשדרג את החסכון לקופה טובה ביותר ?


לחץ ליצירת קשר או חייג: 08-8528200
וכבר ממחר תוכלו להנות מהשקעות בהתאמה אישית, בניהול מקצועי ובדמי ניהול אטרקטיביים.
arrow-left2, arrow-left, left, previous
arrow-left2, arrow-left, left, previous
arrow-left2, arrow-left, left, previous
משבר הקורונה הביא אתו מעל מיליון דורשי עבודה חדשים, ציבור עצמאים גדול ללא הכנסה, והמצב החדש חידד לכולנו את הצורך לחיסכון פרטי, שתמיד יהיה לצידנו בזמנים יותר מאתגרים, וגם כמובן לשמחות. כולנו אוהבים לחסוך ומבינים את הצורך של חיסכון פרטי, לצד החסכונות הפנסיוניים המוכרים – קרן פנסיה, קרן השתלמות ועוד.
מעיון בנתוני הלמ"ס אנחנו רואים כי בשנים האחרונות חלה עליה בהוצאות משקי הבית, הן לצריכה והן לחסכון. אחוז החסכון הגיע לאחרונה גם לכ- 12% מהכנסה משפחתית. הסיבות לחסכון פרטי מגוונות, ומיד גם נציג מהן החלופות המועדפות עבורכם. מי שעדיין לא חוסך מידי חודש, זה המקום להדגיש את חשיבות החיסכון, הן ברמת המקרו – גיל הפרישה עולה, פערים חבריים וכדומה, והן ברמה הפרטית יותר – אנחנו תמיד רוצים שיהיה לנו כסף פנוי צרכים ורצונות שלנו, כמו לדוגמא טיול בר מצווה, שדרוג הרכב, שיפוץ בבית ועוד.  כדי להתחיל לחסוך אנחנו צריכים רק לקבל החלטה נכונה. את כל השאר - סוכנות הביטוח מישורים כאן כדי להמליץ נכון ולבצע.
צור איתנו קשר
bubble11, bubble, comment, chat, talk
השאר פרטים ונציג יחזור אליך בהקדם
user, user, profile, avatar, person, talk, member
mobile, mobile, phone, handheld
envelop-opened, envelop-opened, mail, email, contact, letter