מישורים - ביטוח, פנסיה ופיננסים - כמה מילים על הדרמה בשוקי ההון

כמה מילים על הדרמה בשוקי ההון

בימים האחרונים אנחנו רואים רכבת הרים בשוקי ההון בישראל ובעולם. ימים של ירידות דרמטיות, לאחר תקופה ארוכה של גאות בשווקים, שתרמה לעלייה משמעותית בשווי הכספים שלנו בקופות השונות : קרנות פנסיה, קרנות השתלמות, קופות גמל להשקעה ועוד.
הירידות החדות נובעות בין השאר ממספר סיבות: קולות המלחמה מגבול רוסיה-אוקראינה, הצפי לעליות ריביות בשנה הקרובה, אינפלציה גבוהה מאוד בארה"ב (ואולי בקרוב גם אצלנו), וכמות הכסף הנזיל האדירה בעולם שבשנים האחרונות מצאה את דרכה לשוקי ההון וגרמה לפחד גבהים חדש.
הדרך הטובה ביותר להמחיש את הטיפ הזה היא בתמונה :
צור איתנו קשר
bubble11, bubble, comment, chat, talk
השאר פרטים ונציג יחזור אליך בהקדם
user, user, profile, avatar, person, talk, member
mobile, mobile, phone, handheld
envelop-opened, envelop-opened, mail, email, contact, letter

רוצים לטפל בקרן הפנסיה ובקרן ההשתלמות בצורה מיטבית ?

הגיע הזמן לעשות סדר בביטוחים ובחסכונות ?

לחץ ליצירת קשר או חייג: 08-8528200
וכבר ממחר תוכלו להנות מקרנות הפנסיה וקרנות ההשתלמות הטובים בישראל
arrow-left2, arrow-left, left, previous
arrow-left2, arrow-left, left, previous
arrow-left2, arrow-left, left, previous
זהו הגרף של מדד s&p500 ב-100 השנים האחרונות. מדד זה המייצג את 500 החברות הגדולות ביותר בשוק ההון האמריקני, ולכן אפשר לראות בגרף תמונה כולל של שוקי ההון בעולם, באופן די כללי. שימו לב כי על הגרף מתוארים לא מעט המשברים שעברה האנושות בתקופה זו: מלחמות עולם, מגיפות בריאותיות ומשברים כלכליים.
מה אנחנו למדים מהגרף ? לאורך זמן שוק ההון עולה. הדרמה שכלי התקשורת משדרים בימים האחרונים היא אפילו לא פסיק קטן על גרף הביצועים לטווח ארוך של שוקי ההון הבעולם. וזה גם מאוד הגיוני. מנייה מייצגת את פעילותה הכלכלית של חברה. ולאורך זמן, חברות צומחות, גדלות ומשתפרות. לצד גדילה במספר האנשים בעולם, תמיד תהיה לחברות טובות את היכולת לצמוח. ואם החברה לא מספיק טובה, היא תדחק מחוץ למדד, ובמקומה תכנס חברה חדשה שכן תמשיך לצמוח ולייצר תוצאות טובות.
המסקנה היא חד משמעית – אם אתם חוסכים לטווח ארוך (פנסיה או השתלמות), אין לכם מה להתרגש מימים בהם מוצגים מסכים אדומים בבורסה. ואם אתם חוסכים לטווח קצר, נניח סביב שנה, הסיכון גדול ולא בטוח שנכון לכם להיות במסלולים מנייתים.