מישורים - ביטוח, פנסיה ופיננסים - למה כדאי לכם לשמור קבלות ?

למה כדאי לכם לשמור קבלות ?

הנה טיפ, קטן אבל חשוב, שחשוב לזכור תמיד. לכולנו יש רכוש שקנינו עם הזמן, לדוגמא : בגדים, ציוד אישי, מכשירי חשמל. והקבלות של מוצרים אלו ? לא תמיד שמורות ומתויקות במקום מרכזי. לכן מהיום אנחנו ממליצים לשמור על כל הקבלות, וזאת על מנת שתוכלו לקבל פיצוי מלא בהתאם לשווי הפריט, במקרה של תביעת רכוש. ניתן שתי דוגמאות מעולם ביטוחי הרכוש : ביטוח כבודה במסגרת ביטוח הנסיעות לחו"ל, וביטוח תכולת הדירה.

בביטוח הנסיעות לחו"ל ניתן להרחיב את הפוליסה על מנת שתכלול גם ביטוח לכבודה, והפיצוי המקובל הוא בדרך כלל 2,500$. זה המקום לציין נקודה מאוד מעניינת – ביטוח הכבודה מתחיל מרגע יציאתכם מהבית. כלומר אם קרה נזק לכבודה בדרך לשדה התעופה, והנזק מכוסה בפוליסה, אז אתם מכוסים ותקבלו פיצוי עבור הנזק. כמו כן, הביטוח תקף גם מרגע מסירת הכבודה למוביל, אם ביצעתם צ'ק אין מהבית, והגיעו נציגי חברת התעופה לאסוף את הכבודה מביתכם.

כאמור – פיצוי של עד 2,500$ במקרה של אובדן או גניבת הכבודה. כיצד מחליטה חברת הביטוח באיזה סכום לפצות אתכם ? בהתאם להצהרה על תכולת המזוודה, אותה תמלאו בעת הגשת התביעה. במקרה של כבודה חדשה (שנרכשה בשנה האחרונה) הפיצוי יהיה מלא, ולכן כדאי לנו לשמור את הקבלות ולהציג לחברת הביטוח. במידה ולא יהיו לנו קבלות, או הציוד שלנו נרכש לפני שנה ומעלה, חברת הביטוח תפצה אותו בערך התכולה בניכוי בלאי של 35%. לכן כדי שנקבל את ערכה המלא של הכבודה, חשוב להציג קבלות רכישה לחברת הביטוח.

בביטוח הדירה שלנו הדבר דומה. כשאנחנו מצטרפים לביטוח תכולה הדירה, אנו יכולים להזמין סקר תכולה מחברת הביטוח (הסקר ללא עלות בתכולה שערכה גבוה מ- 200,000 ₪), ובסיום הסקר נקבל דו"ח מלא ומפורט של כל תכולה הדירה, כולל צילום ותיעוד התכשיטים. לכן במקרה של תביעה, יש לחברת הביטוח אישור מראש של ערך הפרטים. אולם מה קורה אם לא ביצענו סקר תכולה ? או שביצענו סקר בעבר, ומאז רכשנו תכולה נוספת ? כאן נטל ההוכחה שיהיה עלינו הוא גבוה מאוד, ושמירת קבלות הרכישה היא הדרך הקלה ביותר להוכיח לחברת הביטוח את ערכם של הפריטים שנגנבו / ניזוקו, וכך נוכל לקבל את ערכם המלא.
 
צור איתנו קשר
bubble11, bubble, comment, chat, talk
השאר פרטים ונציג יחזור אליך בהקדם
user, user, profile, avatar, person, talk, member
mobile, mobile, phone, handheld
envelop-opened, envelop-opened, mail, email, contact, letter

עוד אין לכם ביטוח דירה ? הגיע הזמן לשמור על הכנס היקר שלכם

עשיתם ביטוח דירה למשכנתא באמצעות הבנק ? הגיע הזמן להוזיל !

לחץ ליצירת קשר או חייג: 08-8528200
וכבר ממחר תוכלו להנות מביטוחי הדירה הרחבים והזולים בישראל
arrow-left2, arrow-left, left, previous
arrow-left2, arrow-left, left, previous
arrow-left2, arrow-left, left, previous