מישורים - ביטוח, פנסיה ופיננסים - מטריה ביטוחית - המטריה שכדאי להכיר

מטריה ביטוחית - המטריה שכדאי להכיר 

החורף הגיע וזה הזמן להוציא את המטריות מהארון. וזה גם זמן טוב להכיר עוד מטריה שלא הכרתם, המטריה הביטוחית.

מהי המטריה הביטוחית ?
זוהי פוליסה משלימה לקרן הפנסיה שלכם. כדי להבין למה קרן הפנסיה צריכה מוצר משלים, נצביע קודם על הבעיה. קרן הפנסיה כוללת בתוכה כיסוי למקרה שבו החוסך לא יוכל לעבוד. המונח המקצועי – פנסיית נכות. חוסך יוכל לקבל קצבה חודשית אם לא יוכל לעבוד בעבודתו, או בכל עבודה אחרת המתאימה לו בהתאם להשכלתו או הכשרתו או ניסיונו. ופה בדיוק הבעיה של קרן הפנסיה. המילה "או". במקרה של תביעת פנסיית נכות, תוכל הקרן לשלול את תשלומי הקצבה אם היא תחליט שהחוסך יכול לעבוד בעבודה אחרת. הנושא מורכב, ואף הגיע לבית המשפט העליון בשנת 2017. נספר בקצרה כי מדובר בתביעת פנסיית נכות של נהג משאית, שחלה באפילפסיה ולכן לא יכול לעבוד כנהג משאית, אולם מאחר והחל לעבוד כאב בית בבית ספר, לא יכל לקבל את קצבת פנסיית הנכות, כיוון שכאמור, התאים לעבודה אחרת.
ופה נכנסת לתמונה המטריה הביטוחית. הכיסוי במטריה הביטוחית יפצה את המבוטח במקרה שקרן הפנסיה תדחה תביעה עקב המקרים הבאים :
  • עיסוק ספציפי
  • תקופת אכשרה
  • קיזוז מול גורם ממשלתי
נרחיב בכמה מילים על כל אחד מהסעיפים :
עיסוק ספציפי – כאמור בדוגמא של נהג המשאית שציינו מעלה, אם המבוטח לא רוצה שקרן הפנסיה תשלח אותו לעבודות אחרות המתאימות להשכלתו, הכשרתו או נסיונו, ניתן לרכוש את הכיסוי לעיסוק ספציפי, כך שבמקרה והמבוטח לא יוכל לעבוד, ההגדרה תהיה בדיוק לפי עיסוקו המדויק.
ביטול תקופת אכשרה – חוסך בקרן פנסיה אינו מכוסה בגין בעיות רפואיות שהיו טרם הצטרפותו לקרן הפנסיה, וזאת למשך חמש שנים. גם במקרה זה באה המטריה הביטוחית לכסות על הפער, ובמקרה של תביעת נכות שתדחה בקרן הפנסיה, תופעל המטריה הביטוחית ותפצה את החוסך.
קיזוז מול גורם ממשלתי – בחלק מהאירועים הרפואיים, זכאי החוסך לקבל פיצוי גם מגורמים ממשלתיים (ביטוח לאומי, משרד הבטחון). על פי תקנון קרן הפנסיה, הקצבה שהקרן תשלם תקוזז מול הקצבה אותה שילם הגורם הממשלתי. ושוב, גם כאן באה המטריה הביטוחים לגשר על הפער, ותשלם לחוסך את ההשלמה במידה והיה קיזוז.
 
צור איתנו קשר
bubble11, bubble, comment, chat, talk
השאר פרטים ונציג יחזור אליך בהקדם
user, user, profile, avatar, person, talk, member
mobile, mobile, phone, handheld
envelop-opened, envelop-opened, mail, email, contact, letter

הגיע הזמן לעשות סדר בפנסיה שלכם ?

חוסכים כל חודש ולא בטוחים אם זה החסכון המתאים לכם ?

לחץ ליצירת קשר או חייג: 08-8528200
וכבר ממחר תהיו בטוחים
arrow-left2, arrow-left, left, previous
arrow-left2, arrow-left, left, previous
arrow-left2, arrow-left, left, previous