מישורים - ביטוח, פנסיה ופיננסים - 8 נקודות מעניינות על ביטוח הדירה שלכם

8 נקודות מעניינות על ביטוח הדירה שלכם

  1. במדינת ישראל ביטוח דירה הוא "פוליסה תקנית", ולכן כל חברות הביטוח מחוייבות לתנאי בסיס קבועים. מעבר לכך, ניתן להרחיב את הביטוח. העדכון האחרון לפוליסה התקנית בוצע בשנת 2015. המשמעות עבורכם – פוליסות ביטוח הדירה הן זהות, ולכן ההחלטה במי לבחור היא לפי שירות ומחיר.
  2. עשיתם ביטוח משכנתא בבנק ? מהרו להחליף ! ביטוח המשכנתא בבנק יקר יותר בכ- 40% מהממוצע בשוק, עם השתתפויות עצמיות יקרות בדרך כלל, והכי חשוב – לא כולל כיסוי לצד שלישי. למה זה חשוב ? בקרו בעמוד הפייסבוק שלנו כדי לראות את תמונות הנזקים שאנחנו מעלים מידי פעם. אם חלילה יגרם נזק מדירתכם – נזילה לשכן, שריפה שעברה לדירה סמוכה וכדומה – אין כיסוי. התשלום לנזק יבוצע מכיסכם הפרטי. לכן אנחנו ממליצים בחום לא לבטח את דירתכם במסגרת ביטוח המשכנתא של הבנק.
  3. במקרה של נזק לדירתכם, חברת הביטוח יכולה לפצותכם באחת משלוש הדרכים הבאות : לתקן את הנזק בפועל על ידי בעלי מקצוע, להחליף את החלקים שנפגעו בחלקים אחרים מאותו סוג ואיכות, לשלם לכם עבור ערך הנזק.
  4. ביטוח הדירה מורכב משני חלקים – מבנה ותכולה. ניתן לרכוש ביחד או בנפרד. מה מוגדר כמבנה הבית מלבד הקירות ? כל מה שמחובר דרך קבע למבנה הדירה, כגון : מזגנים, אינסטלציה, מערכות חשמל וכדומה. לכן בבואנו לקבוע את ערך המבנה, חשוב לבדוק האם יש תוספות משמעותיות, כמו לדוגמא מטבח יקר. מה מוגדר תכולה ? כל השאר. כל דבר וחפץ שנמצאים בדירה, והם בבעלותכם, חזקתכם או אחריותכם. הביטוח אף מורחב לכסות חפצים אישיים תכשיטים ובגדים גם מחוץ לדירה, אולם עם חריגים של גניבה, המצאותם ברכב, ויציאה לחו"ל. סכום הביטוח מחוץ לדירה מוגבל ב- 5% מסכום ביטוח התכולה.
  5. איך קובעים מה סכום ביטוח התכולה ? סוקר מטעמנו יגיע ללא עלות לבצע סקר מלא ומקיף על תכולת הדירה. בדרך כלל ניתן להזמין את הסוקר כשסכום הביטוח עולה על 200,000 ₪.
  6. איזה שרברב יתקן את נזקי המים ? לבחירתכם שני מסלולים – שרברב פרטי, ושרברב הסדר. מסלול שרברב פרטי יעלה מעט יותר, אבל יאפשר לכם לבחור את בעל המקצוע שיתקן את נזקי הצנרת. במסלול שרברב הסדר, יגיע לתקן את הנזק שרברב אשר נמצא ברשימת השרברבים של חברת הביטוח.
  7. הגדרת מקרה הביטוח – כאמור, בפוליסה התקנית, כל חברות הביטוח הגדירו את הנזקים למבנה או לתכולה באופן דומה, ואלו העיקריים : אש, התפוצצות, נזקי מזג אויר, התנגשות כלי רכב בדירה, פעולות זדון, גניבה שוד ופריצה, שיטפון והצפה, רעידת אדמה. סעיף רעידת אדמה הוא סעיף אותו ניתן להסיר מהפוליסה, אולם לא מומלץ.
  8. סכום ביטוח נוסף – סכום הביטוח למבנה הוא עלות הבניה מחדש. נניח ששווי השוק של דירתכם הוא 2 מיליון ₪, אז לצורך חישוב פשוט, עלות בניית הדירה היא 600,000 ₪, ושווי הקרקע הוא 1,400,000 ₪ (מספרים לדוגמא). את שווי הקרקע לא מבטחים בחלק של המבנה, כיוון שהקרקע כבר בבעלותכם. לכן במקרה של רעידת אדמה, צריך רק לבנות את הדירה מחדש. אולם מה קורה אם אתם גרים בבניין בו לא כל הדיירים מבוטחים בביטוח דירה ? כאן כאב הראש מתחיל.. והפתרון ? רכשו "סכום ביטוח נוסף", בהתאם לשווי הקרקע, ובמקרה של רעידת אדמה, תקבלו צ'ק של 2,000,000 ₪ מחברת הביטוח, ותוכלו לקנות דירה במקום אחר. הקרקע, אגב, נשארת בבעלותכם. הרווחתם.
צור איתנו קשר
bubble11, bubble, comment, chat, talk
השאר פרטים ונציג יחזור אליך בהקדם
user, user, profile, avatar, person, talk, member
mobile, mobile, phone, handheld
envelop-opened, envelop-opened, mail, email, contact, letter

הגיע הזמן להוזיל את ביטוח הדירה ?

עשיתם ביטוח משכנתא בבנק וצריך להוסיף כיסוי צד ג' ?

לחץ ליצירת קשר או חייג: 08-8528200
וכבר ממחר אתם מבוטחים עם ביטוחי הדירה המקיפים והזולים בישראל
arrow-left2, arrow-left, left, previous
arrow-left2, arrow-left, left, previous
arrow-left2, arrow-left, left, previous