מישורים - ביטוח, פנסיה ופיננסים - ביטוח דירה
צור איתנו קשר
bubble11, bubble, comment, chat, talk
השאר פרטים ונציג יחזור אליך בהקדם
user, user, profile, avatar, person, talk, member
mobile, mobile, phone, handheld

ביטוח דירה

הדירה שלנו היא נכס יקר, והיא מרכז החיים שלנו ושל משפחתנו. דירה ממוצעת בישראל עולה בין 1 מיליון ל- 2 מיליון ₪. וכמו כל נכס אחר שלנו, גם על הדירה אנחנו רוצים לשמור מפני נזקים וסכנות, לדוגמא : שריפה, פריצה, רעידת אדמה וכד'.
על מנת לשמור על הדירה שלנו אנחנו רוכשים ביטוח דירה. פוליסת ביטוח הדירה מתחלקת לשני חלקים עיקריים – ביטוח מבנה, וביטוח תכולה. ניתן לרכוש אותם ביחד או לחוד.
ביטוח מבנה – יבטיח לנו פיצוי במקרה של נזק למבנה הדירה, וגם לצמודי המבנה המחוברים למבנה דרך קבע, לדוגמא : מטבח, מזגן, מרפסת, שערים, גדרות וכד'.
ביטוח תכולה – חפצים השייכים שלנו (או באחריותנו), ונמצאים בדירה. בגדים, חפצים אישיים ותכשיטים מכוסים בביטוח גם מחוץ לדירה, אולם ללא כיסוי לגניבה. ישנם דברי תכולה אשר מוחרגים בפוליסה התקנית, ורצוי לברר לפני ההצטרפות לביטוח. (לדוגמא – חוזים, שיקים, שרטוטים וכד').

במידה ורכשנו דירה באמצעות משכנתא, הבנק גם מחייב ביטוח דירה. זה המקום לציין, כי לא מומלץ להצטרף לביטוח משכנתא שמבוצע בבנק על ידי סוכנות של הבנק. ביטוח משכנתא אשר מוצע על ידי סוכנויות בנקים בדרך כלל יקר יותר מאשר אצל סוכן ביטוח, ולא פחות חשוב אינו כולל נזק לצד ג', וזו יכולה להיות סכנה מאוד גדולה עבורכם. ביטוח צד ג' הינו כיסוי עבורכם למקרה של נזק בגוף או רכוש לאדם אחר. לדוגמא : נזילה מהדירה שלכם גרמה לנזק של דירת שכנים, או במקרה של אורח שנופל או נפגע בדירתכם. נזקים לצד ג' עלולים להיות יקרים מאוד, ולכן חובה עלינו להיות מבוטחים גם בכיסוי לצד ג' בפוליסת הדירה שלנו.
 
מה הסיכונים אשר ביטוח הדירה שומר עלינו ?
-  אש, ברק, רעם וכן עשן שהוא תופעה יוצאת דופן ולא קבועה.
-  התפוצצות או התלקחות.
-  רוח שמהירותה עולה על 30 קשר לרבות גשם שירד באותה עת, שלג או ברד.
    הביטוח אינו מכסה נזקים שנגרמו מדליפת מי גשם מבעד לקירות או לתקרה או ספיגתם בהם.
-   נפילת כלי טיס, נפילת חפצים מכלי טיס, רעד על קולי הנגרם מכלי טיס.
-  מגע או התנגשות של כלי רכב בדירה.
-  פעולות זדון, חוץ מפעולות זדון שנעשו בעת שהדירה אינה תפוסה (דירה שאינה תפוסה – דירה שהייתה פנויה          למעלה מששים ימים רצופים או שבפועל לא התגוררו בה באופן סדיר למעלה מששים ימים רצופים);
-  פעולות זדון שנעשו בידי בני אדם המתגוררים בדירה ברשות המבוטח או בהסכמתו.
-  פעולות זדון שנעשו בידי המבוטח או על ידי בני משפחתו או בהסכמתם;
-  ​גניבה, שוד, פריצה, או ניסיון לבצעם, חוץ ממקרה בו הדירה אינה תפוסה.
-  שיטפון או הצפה ממקור מים חיצוני, למעט צונאמי.
-  רעידת אדמה - לרבות צונאמי שנוצר כתוצאה מרעידת אדמה.
 
 
 
כמו כן, הביטוח יכסה גם הוצאות שכר דירה במקרה בו לא ניתן לגור במידה עקב נזק לדירה. במידה ואנו גרים בדירה בבעלותנו, נקבל הוצאות לצורך מגורים בדירה חלופית למשך 12 חודשים, או עד ל- 15% מסכום ביטוח המבנה, הנמוך מביניהם. במידה ומדובר על דירה מושכרת, אז נקבל פיצוי בגין אובדן הכנסות שכר דירה.
 
נזקי מים – שרברב פרטי או שרברב בהסדר חברה ?
במועד ההצטרפות לביטוח, נוכל לבחור מי יהיה ספק השירות במקרה של נזקי מים – האם שרברב פרטי אותו אנחנו נבחר, או שרברב שנמצא בהסדר עם חברת הביטוח, ונוכל לבחור אחד כזה מתוך רשימת שרברבים סגורה המופיעה ומתעדכנת באתר חברת הביטוח. באתר חברת הביטוח נוכל למצוא שרברבים לפי אזור פעילותם, וליד שמו של כל אחד מהם, נמצא את הדירוג שהוא קיבל בסקר שביעות רצון שנערך אצל מבוטחים קודמים בהם טיפל. לרוב, בחירה בשרברב חברה יהיה זול יותר.
 
 
הרחבה לסכום ביטוח נוסף
במידה ואתם גרים בבית משותף (בניין קומות), אתם למעשה בעלים של הקרקע ביחד עם כל דיירי הבניין. ביטוח הדירה שלכם מבטח את שווי עלות הבניה מחדש של הדירה שלכם, ללא ערך הקרקע
(נתון מעניין – ברוב המקרים ערך הקרקע גבוה מערך בנית דירה חדשה). לכן במקרה של רעידת אדמה, תקבלו מחברת הביטוח את הפיצוי לבנות את הדירה מחדש, וביחד עם כל דיירי הבניין, עליכם לצאת למשימה המאתגרת הזו. לחלופין, עומדתם לרשותכם האפשרות לרכוש הרחבה לסכום ביטוח נוסף, כך שבמקרה והנזק לדירה עקב רעידת אדמה הוא יותר מ- 70%, תוכלו לקבל מחברת פיצוי לרכישה של דירה חדשה. זכויות הקרקע בדירה הקיימת, עדיין שלכם.
לדוגמא :
ערך הכינון (שווי הבניה מחדש) של דירתכם – 600,000 ₪.
שווי הדירה בשוק – 1,800,000 ₪.
תוכלו לרכוש מחברת הביטוח סכום ביטוח נוסף של 1,200,000 ₪, וכך במקרה של נזק,
תוכלו לרכוש דירה חדשה.
 
שווי בניה מחדש מחושב על ידי הכפלת גודל בדירה בעלות בניה למטר. נהוג כיום לחשב את עלות הבניה למטר בכ- 6,000 ש"ח.

מעוניין בשקט נפשי ובבטחון עבור משפחתך ?
לחץ ליצירת קשר או חייג: 08-8528200
ותוכל גם אתה להצטרף לביטוח דירה רחב, מקיף, ובמחיר מנצח
arrow-left2, arrow-left, left, previous
arrow-left2, arrow-left, left, previous
ביטוח נסיעות לחול