מישורים - ביטוח, פנסיה ופיננסים - האם נפטרה מסרטן - כמה כסף קיבלה הילדה ?

האמא נפטרה- מה קיבלה הילדה מקרן הפנסיה ?

לפני מספר ימים שודרה בתוכנית הרדיו של גילי תמיר ב"כאן", מקרה מעניין וחשוב אודות צעירה בת 19 אשר אימה נפטרה מסרטן, וקרן הפנסיה של אימה שילמה לצעירה מעט מאוד כסף. במאמר הקרוב נפרט מה היה המקרה, והאם זה יכול לקרות גם לכם.
במקרה הנ"ל מדובר באם יחידנית אשר נפטרה לאחר מחלה קשה, והשאירה אחריה ילדה בת 19. לאמא הייתה קרן פנסיה ותיקה, וזה נתון חשוב מאוד להבין, כיוון שרובכם חוסכים בקרנות פנסיה חדשות, וכל המקרה המצער שקרה פה, לא קורה בקרנות פנסיה חדשות. קרנות הפנסיה הוותיקות נסגרו להצטרפות בשנת 1995, וכל מי שהצטרף לאחר מכן, חוסך בקרן פנסיה חדשה, עם תקנון חדש. בתקנון קרן הפנסיה הוותיקה, ילדים זכאים לקצבת שאירים של 20%. במקרה של ילד ששני הוריו נפטרו, זכאי הילד לקצבת שאירים מוגדלת, בגובה של 40% מהשכר הקובע. כיוון במקרה זה לילדה לא היה אב שנפטר, היא זכאית רק ל- 20%, ורק עד גיל 21.
לצורך הדוגמא המספרית, שכרה של האם היה 10,000 ₪. כלומר הילדה תקבל 2,000 ₪ לחודש, למשך שנתיים. סה"כ מדובר על 48,000 ₪ אותם תקבל הילדה. הבעיה הגדולה היא שהאם חסכה בקופה 800,000 ₪. אז מה קורה אם כל שאר הכסף ? בגלל שמדובר בקרן פנסיה ותיקה, הכסף נשאר בקופה.

ומה היה קורה אם מדובר בקרן פנסיה חדשה ?
כאמור, קרנות הפנסיה הוותיקות נסגרו לצירוף עמיתים חדשים בשנת 1995 (בגלל גירעונות כספיים). לכן אם הצטרפתם לקרן פנסיה לאחר שנת 1995, אתם נמצאים בקרן פנסיה חדשה, ומצבכם טוב יותר מבחינה זו. בתקנוני קרנות הפנסיה החדשות, המספרים טובים יותר. במקרה של פטירה, יקבלו בן / בת הזוג של החוסך קצבת שארים של 60% מהשכר הקובע, לכל החיים, ואילו ילדי החוסך יקבלו 40% עד להגיעם לגיל 21. במקרה של ילד יחיד שמתייתם משני הוריו, הוא יקבל 100% מהשכר הקובע (בשונה מ- 20% במקרה שפירטנו בתחילת המאמר). בנוסף, אם בקרן הפנסיה קיימת צבירה גבוהה שעולה על סכום הקצבאות העתידיות לילדים, הקצבה החודשית תגדל בהתאם, כך שכל הכסף שיש בקרן יגיע לילדי החוסך. בשונה מקרן הפנסיה הותיקה – כאן לא נשאר כסף בקופה של הקרן. הכל מגיע למשפחה.
 
צור איתנו קשר
bubble11, bubble, comment, chat, talk
השאר פרטים ונציג יחזור אליך בהקדם
user, user, profile, avatar, person, talk, member
mobile, mobile, phone, handheld
envelop-opened, envelop-opened, mail, email, contact, letter

הגיע הזמן לבדוק את קרן הפנסיה שלכם ?

לא בטוחים האם קרן הפנסיה שלכם היא הטובה ביותר עבורכם ?

לחץ ליצירת קשר או חייג: 08-8528200
וכבר ממחר תוכלו להיות בטוחים.
arrow-left2, arrow-left, left, previous
arrow-left2, arrow-left, left, previous
arrow-left2, arrow-left, left, previous